Kocioł Lidlia Mini 15 + montaż

Produkt 1 z 3

 123 

Kocioł Lidlia Mini 15 + montaż

Symbol produktu: KLM-15

Dostępnośćdostępny

Cena netto10 555,56 zł

Cena brutto11 400,00 zł

OPIS

Kocioł z usługą montażu z Vat 8% Cena obejmuje kocioł  (montaż, materiały wykorzystane (rury kształtki) do montażu płatne dodatkowo). Cena podlega negocjacjom 

LIDIA COMPACT MINI 15 - to najmniejszy na rynku kocioł pelletowy.
Jego wysokość to jedynie 110cm, szerokość to 48cm, dzięki temu zmieści się w każdej kotłowni. Moc 15 kW pozwala na stosowanie w średniej wielkości domach. Kubatura grzewcza dla kotła Lidia 15 to 356 m³. Dużą zaletą jest prostota konstrukcji, pełna hydraulika. Pomimo tak małych rozmiarów kocioł mieści w swoim wnętrzu naczynie przeponowe, pompę obiegową oraz wbudowany zasobnik na pellet o pojemności 50 kg z możliwością dokupienia nadstawki.

 

 

Kocioł posiada certyfikat ECODESIGN i daje możliwość skorzystania z programu Czyste Powietrze. Więcej informacji dotyczących dofinansowania znajdą Państwo na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

 

Lidia Compact Mini to linia najmniejszych kotłów na pellet o mocy 15kW. Kocioł jest najmniejszą konstrukcją tego typu na rynku, zmieści się w każdej kotłowni. Urządzenie nie jest tradycyjnym kotłem z palnikiem na pellet. Kocioł od początku zaprojektowany jest do spalania pelletu. Wyposażony jest w wszystkie układy wymagane do możliwie szybkiego połączenia z instalacją centralnego ogrzewania. Wewnątrz kotła znajduje się już zasobnik na pellet, podajnik, komora spalania, naczynie przeponowe, pompa obiegowa, elektronika sterująca pracą kotła, szereg wymaganych zabezpieczeń, system szybkiego ręcznego czyszczenia komory spalania, a to wszytko w niezwykle małej obudowie. Naszym klientom podoba się również minimalistyczny i niezwykle estetyczny wygląd. Sterownik kotła jest bardzo prosty w obsłudze. Z tyłu można podłączyć zawór przełączający do zasilania zasobnika ciepłej wody użytkowej, dodatkową pompę obiegową, czujnik temperatury zasobnika, termostat pokojowy do wygodnego sterowania temperaturą w domu. Dzięki temu, że kocioł jest przeznaczony włącznie do spalania pelletu jest on już wstępnie skonfigurowany do pracy, wymaga jedynie drobnych korekt w celu dostosowania pod konkretną instalację. 

 

Pojemność zasobnika na pellet w wersji 15 kW to 50 kg, stosując dodatkową nadstawkę można uzyskać pojemność 100 kg. Dzięki instalacji na górnej obudowie kotła całe urządzenie zajmuje bardzo bardzo mało miejsca w kotłowni. Dla użytkowników wymagających dłuższej autonomii pracy polecamy wersję Lidia z zasobnikiem bocznym. 

 

Kompaktowy kocioł Lidia Mini jest urządzeniem w pełni automatycznym oznacza to, że sam się rozpali oraz wygasi. Jego automatyka pozwala na stałą kontrolę temperatury. Pozwala na ogrzewanie domu w połączeniu z grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym, wyposażone jest w przyłącze elektryczne pozwalające na sterowania zaworem przełączającym dla ciepłej wody użytkowej. Kocioł może funkcjonować w instalacji tradycyjnej lub z systemem solarnym. Lidia Mini posiada łatwy w obsłudze system czyszczenia. Czyszczenie turbulatorów w wymienniku ciepła odbywa się w prosty sposób (bez konieczności rozbierania obudowy kotła, jak ma to czasami miejsce w tanich kotłach). 

 

Kocioł ze sterownikiem TPS II jest w stanie sterować trzema obiegami grzewczymi:
– pierwszy obieg CWU, sterowanie zaworem przełączeniowym lub pompą ładująca,
– drugi obieg CO, sterowanie pompą i termostatem otoczenia,
– trzeci obieg CO, sterowanie zaworem mieszającym, pompą i termostatem pokojowym,
– współpraca z czujnikiem pogodowym (kocioł steruje zaworem mieszającym w oparciu o krzywe grzewcze),
– współpraca z zaworem cztero-drogowym. 

 

Kocioł jest zgodny z europejską dyrektywą ErP, która zapewnia wysoką oszczędność energii elektrycznej oraz zużycia pelletu. 

Kocioł zgodny jest z normą ECODESIGN - spełnia najwyższe wymagania europejskie dotyczące ochrony środowiska. Podlega dofinansowaniom. 

 

Szczegółowe dane techniczne:

 • Klasyfikacja energetyczna: A+
 • Klasa produktu: wg EN303-55
 • Moc nominalna ogólna: 15,7 kW
 • Moc nominalna na wodę: 14,5 kW
 • Moc minimalna na wodę: 4,2 kW
 • Sprawność przy mocy max: 92,4 %
 • Sprawność przy mocy min: 90,3 %
 • Pojemność zasobnika na pellet: 72 l (ok 50 kg)
 • Zużycie pelletu przy mocy min: 1,0 kg/h
 • Zużycie pelletu przy mocy max: 3,3 kg/h
 • Autonomia pracy przy mocy min: 47h
 • Autonomia pracy przy mocy max: 14h
 • Kubatura grzewcza: 356 m³
 • Wylot spalin: Ø 100 mm (w komplecie znajduje się redukcja na Ø 80 mm)
 • Waga: 190 kg
 • Dolot powietrza: Ø 50 mm
 • Temperatura spalin: 99 ºC
 • Gwarancja: 2 lata