Kocioł Kepo AC 15 + montaż

Produkt 2 z 3

 123 

Kocioł Kepo AC 15 + montaż

Symbol produktu: KPAC=15

Dostępnośćniedostępny

Cena netto14 351,85 zł

Cena brutto15 500,00 zł

OPIS

Kocioł z usługą montażu z Vat 8% Cena obejmuje kocioł  (montaż, materiały wykorzystane (rury kształtki) do montażu płatne dodatkowo). Cena podlega negocjacjom 

Bardzo solidny kocioł na pellet w przystępnej cenie. Kepo AC to kocioł z automatycznie czyszczonym rusztem. Wyposażony w pełną hydraulikę pozwalającą na proste połączenie z instalacją centralnego ogrzewania. Moc kotła to 15 kW. Kocioł posiada wbudowany zasobnik na pellet z możliwością dokupienia zasobnika bocznego instalowanego z prawej strony. 

 

Urządzenie wyposażone jest w wewnętrzny zbiornik na pellet o pojemności 40 kg w zależności od mocy. Istnieje możliwość dokupienia zasobnika bocznego o pojemności ponad 200 kg, pozwalającego na wydłużenie autonomii pracy. Kocioł jest urządzeniem o szczelnej konstrukcji, fabrycznie wyposażonym w pełną hydraulikę (pompa, naczynie przeponowe itp.) wymaganą do łatwego połączenia z instalacją centralnego ogrzewania. Kepo AC jest kotłem przystosowanym wyłącznie do spalania pelletu, a nie kotłem tradycyjnym z palnikiem na pellet, jest to dużą zaletą, ponieważ daje doskonałą kontrolę nad procesem spalania oraz szereg innych korzyści przekładających się na ekonomię, cichą oraz bezproblemową pracę. Kolejną przewagą jest już zainstalowana hydraulika, która pozwala zaoszczędzić na kosztach instalacji. Kocioł jest wstępnie skonfigurowany od optymalnej pracy, co znacznie ułatwia instalację. Wbudowana automatyka oraz sterownik pozwalają na dokonanie wielu ustawień. Mamy możliwość ustawienia siedmiodniowego trybu pracy: rozpoczęcie pracy, zakończenie pracy, utrzymywanie temperatur w zadanych okresach. Dodatkowo możliwość dokupienia termostatu pokojowego oraz modułu WIFI. Do grzania wody użytkowej należy zastosować dobrej jakości zasobnik c.w.u. tak samo, jak w przypadku każdego kotła na pellet. Do ładowania zasobnika polecamy rozwiązanie z zastosowaniem zaworu przełączającego.

 

Konstrukcja: 

Wewnętrzne elementy konstrukcyjne kotła wykonane są ze stali kotłowej o grubości od 3mm do 5mm w jakości w jakości P265GH. Elementy mające kontakt z wysokimi temperaturami zawsze mają grubość 5mm. Wymiennik ciepła zbudowany jest w bezszwowych rur o jakości P265GH. Do izolacji wnętrza kotła zastosowano wermikulit o grubości od 40mm do 50mm. Zewnętrza izolacja kotła wykonana jest z tłoczonej wełny kamiennej o grubości od 20mm do 60mm. Czyszczenie wymiennika odbywa się za pomocą sprężyn wykonany ze stali nierdzewnej o grubości 3mm. Producent kotła zadbał również o przemyślany dostęp serwisowy. Sterownik z kolorowym wyświetlaczem mocowany jest do obudowy kotła za pomocą magnesów. Wewnątrz zintegrowanego zasobnika znajduje się czujnik poziomu pelletu. Pokrywa zasobnika jest hermetyczna i zapobiega dostawaniu się niepożądanego powietrza. Całe powietrze wymagane do procesu spalania dostaje się przez rurę dolotową, co poprawia precyzję pracy, ten aspekt jest często pomijany w przypadku tanich kotłów na pellet. Sprawność sięga 91%

Kocioł KEPO AC 15 jak każdy inny kocioł na pellet wymaga zastosowania zaworu ochrony powrotu o czym należy pamiętać podczas instalacji. 

 

Co zyskasz wybierając kocioł KEPO AC 15 z naszej oferty? W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkie akcesoria dodatkowe takie jak: zawór przełączający do ładowania zasobnika wody użytkowej, zawór ochrony powrotu, przyłącza do komina, certyfikowane kompletne systemy kominowe, zasobniki C.W.U, termostaty pokojowe.

Dodatkowo oferujemy zestawy: kocioł + akcesoria + system kominowy dobrej jakości. Przy zakupie zestawu oferujemy dodatkowe atrakcyjne rabaty.

 

Zapewniamy dostęp do serwisu na terenie kraju oraz części eksploatacyjnych.

 

Kotły KEPO spełniają aktualne wymagania dyrektywy Ecodesign i umożliwiają skorzystanie z programu Czyste Powietrze. Więcej informacji dotyczących dofinansowania znajdą Państwo na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

Parametry dla kotła:

 • Klasyfikacja energetyczna: A+
 • Klasa produktu wg EN303-5: 5
 • Moc nominalna ogólna: 15,0 kW
 • Moc nominalna na wodę: 14,2 kW
 • Moc minimalna na wodę: 4,0 kW
 • Sprawność: 91,0 %
 • Pojemność zasobnika na pellet: 40 kg
 • Zużycie pelletu przy mocy min: 0,9 kg/h
 • Zużycie pelletu przy mocy max: 3,1 kg/h
 • Wylot spalin: Ø 100 mm
 • Waga: 205 kg
 • Dolot powietrza: Ø 50 mm
 • Gwarancja:  2 lata / 5 lat*